MardinForum

Bu örnek bir misafir mesajıdır. Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

• Mardinforum.com admin ve moderatör Aranıyor.. Merhaba Arkadaşlar Forumla uraşmak istiyen arkadaşlar varsa forum alt kısımda bize ulaşın'dan mail atabilirsiniz

Muhtar adayı Ahmet Bingül: Muhtarlık maaşını öğrencilere vereceğim

haberci

Yeni Üye
Yönetici
Reaction score
0
13 Mart Mahallesi muhtar adayı Ahmet Bingül, seçim çalışmaları kapsamında Mardin Haber Gazetesi'ni de ziyaret etti. Beraberinde azalarından Muhammet Emin Demirtaş ile beraber Mardin Haber Gazetesi'ni ziyaret eden Ahmet Bingül'ü gazete İmtiyaz Sahibi Murat Akgül ağırladı. 13 Mart Mahallesi ile ilgili önemli çalışmalara imza atmak istediklerini söyleyen Bingül, "13 Mart mahallesi Artuklu ilçemizin en büyük mahallesi. Bu mahalle ne yazık ki, hak ettiği hizmete bugüne kadar kavuşamadı. Muhtarların imkanları çok fazla. Muhtar mahallenin her şeyidir. Muhtar mahallenin gözü, kulağı ve hizmetkarıdır. Mahallenin sorunlarını belediyeye taşıyacak olan, valiliiğe taşıyacak olan muhtardır. Eğer çabalara rağmen o sorun çözülmüyorsa, basın yayın yoluyla bu sorunları duyuracak olan yine muhtardır. Ben gerçekten hizmet etmek istiyorum mahalleme. Bu nedenle de mahalle halkımızın beni desteklemesini bekliyorum" dedi. "Benim derdim hizmet etmek. Bunun için de muhtarlık maaşını üniversite öğrencilerine burs olarak vereceğimin sözünü veriyorum" diyen Bingül, "Muhtarlık; halka dokunabilen önemli makam. Belki en aşağıda yer alan makamlardan biri ama halka en çok dokunan en rahat dokunan makam. Benim için muhtarlık bir koltuk ya da maaş meselesi değil. Muhtar olunca oturacak halimiz yok. Aslında muhtar olunca rahat etmeyecek, rahat da vermeyecek biri olacağımın sözünü veriyorum. İnsanlarla bire bir olmayı, konuşmayı, onların sorunlarıyla ilgilenmeyi seviyorum. Mahallemiz için çözüm üretebileceğime, bu işi hakkıyla yapabileceğime inanıyorum. 13 Mart mahallesine ve insanlarına hitap edebileceğimi, görevimi layıkıyla ve severek yapacağıma inanıyorum. Her gün birkaç esnafımızda çay içip, sorunlarını dinlemeye özen göstereceğim. Yani öyle muhtarlık binasına girip orada beklemeyeceğim. İnsan bu anlamda da faydalı olmalı. Ulaşabildiğim kadar insana ulaşmaya çalışıyorum. Bu iş olur ya da olmaz kısmet ama ben elimdem geleni fazlasıyla yaptığıma inanıyorum. Bu işin mutfağında olmak istiyorum, bu işi yapmak istiyorum" dedi. "Kazanacağıma kesin gözüyle inanıyorum" diyen Bingül, "Muhtar olunca ilk iş daha önce belirlediğimiz sorunların peşine düşmek olacak. Eğitim, sağlık ve yollar çok önemli. Ayrıca peyzaja önem vermek istiyorum. Peyzaj çok önemli. Mahallemizi süslemek için elimden geleni yapacağım, daha da güzelleştireceğim" dedi. Haber: Bayram Kerimoğlu

Okumaya devam et...