1. mardinforum sitesinde Yönetecek adminler ve moderatörler alınacak...
  Notu Gizle

mardinforum

Konusu 'Mardin Resimleri' forumundadır ve Admin tarafından 27 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. Admin
  Offline

  Admin New Member Administrator

  Katılım:
  23 Mayıs 2013
  Mesajlar:
  18
  Beğenilen Mesajları:
  1
  Ödül Puanları:
  3
  Cinsiyet:
  Bay
  Bulunduğu Yer:
  İSTANBUL
  Ratings Received:
  +1 / 0 / -0
  Mardin çok gitmek istediğim şehirlerden biriydi. Nisan ayında harika bir gezi düzenledik ve benim için unutulmaz bir anı oldu.
  [​IMG]

  Mardin'i nereden anlatmaya başlasam bilmiyorum. Mardin her köşesi tarih kaplı, bir çok milletten ve farklı dinlerden insanların tabiri acizse kardeş gibi yaşadıkları bir şehir. Mardin'e gelmeden önce Mardin'e dair çok detaylı bilgiye sahip değildim. Mardin benim için sarı eski evlerden ve bir kaç diziden hatırladığım konaklardan öte değildi. Ama oraya gidince Mardin, Mezopotamya bölgesinin en önemli şehirlerinden biri olduğunu. Bir çok medrese,manastır, kilise ve camiye ev sahipliği yaptığını öğrendim.

  [​IMG]

  Mardin eski ve yeni diye ikiye ayrılıyor. Eski Mardin tarihi evlerin, Mardin çarşısının, Mardin kalesi ve tarihi diğer bir çok eserin ve yapının bulunduğu tepe. Evet eskiden Mardin de yasayanlar kocaman bir tepeye bir şehir inşa etmişler. O kadar ihtişamlı bir şehir ki insani hayran bırakıyor. Mardin sokaklarında gezerken Mardinli yerli halkın evlerine,kapılarına işlediği bir çok detay o evde ki yaşayanlar hakkında bilgi verdiğini anlattı rehberimiz.

  [​IMG]

  Eski Mardin de harika bir Mezopotamya Ovası manzarasını izleyerek, şehrin sakinliği insanın ruhunu dinlendiriyor. Mardin hayal ettiğimden çok daha güzel bir şehir. Rehberimizin anlattığı her bir bilgi insanı hayrete düşürüyor. Eski Mardin buram buram tarih kokuyor.

  [​IMG]
  Mardin'de ki bütün yapılar insanı hayrete düşüren taş işlemesiyle yapılmış. Küçük küçük oya gibi işlenmiş taşlar.

  [​IMG]

  Son olarak gece Mardin manzarası da görülmeye değer. Mardin yazılarım devam edecek, çünkü Mardin anlat anlat bitmeyen şehirlerden biri.
   
Tags: mardin

Sayfayı Paylaş